Борба с Джулиус Рандъл, който се „натоварва“ с Джейлън Брънсън извън Никс
New York Post | 2024-01-17 | 04:33:11

Джейлън Брънсън и Джулиус Рандъл формираха опасен и продуктивен удар 1-2 за Никс през последните два сезона, като и двамата участваха в разговора за Места на звездите този сезон.

Все пак Рандъл претърпя няколко тежки мача, когато Брънсън не беше с униформа, включително последните два, като потенциалният страж за първи път в Мача на звездите отпадна с контузия в прасеца.

Рандъл вкара 15 точки — само за втори път в последните си 25 изяви, когато беше държан под 20 години — при стрелба 5 за 18 в загубата от Меджик в понеделник на MLK Day at the Garden.

Брунсън, който също изпусна съботната победа в Мемфис, официално отново е посочен като съмнителен в доклада за контузени за домакинския тит срещу Рокетс в сряда.

„Да, те се заредиха с [Randle] доста добре“, каза Том Тибодо за Magic с двоен отбор след мача в понеделник. „Те имат размер по ръба. … Преминавате през началния ред и след това ви чака този втори ред. Тъй като [в центъра] Айзая [Хартенщайн] е в беда, той може да издърпа хората далеч от кошницата. Пропуснахме и тази част от него.

„Имаме нужда от Юлиус, той обикновено няма такива игри. Мислех, че той прави други неща за нас. Julius може да ви победи по много различни начини. Той може да те победи с паса. Мислех, че имаме добро притежание на топката с дриблирането с него, това ни накара да преминем към него доста бързо. Тази част беше добра, но беше накъсана.“

Рандъл записа три силни мача с Брънсън, отстранен поради контузия на бедрото по време на триъгълника в Тексас през декември миналия сезон, като отбеляза средно 35,0 точки и 13,7 борби, като същевременно отбеляза 16 от 37 от диапазона от 3 точки (43,2 процента).

вижте също

Джейлън Брънсън пропусна втория си пореден мач поради натъртване на прасеца.

Джалън Брънсън от Никс пропуска втори пореден мач заради контузия на прасеца: „Малко по-добре“

Но в последните 10 мача, в които Брънсън не е играл, двукратният мощен нападател в Мача на звездите регистрира 23,4 точки, 7,3 борби и 4,2 асистенции, като същевременно направи 31 изхвърляния и стреля с 38,7 процента от игра и 26,7 ( 24-за-90) от разстояние 3 точки.

Никс ​​отбелязаха само 16 точки през четвъртата четвърт — и бяха удържани без гол от игра по време на една шестминутна част — като пропиляха преднина от седем точки с едва девет оставащи минути.

Въпреки похвалите за заместващия титуляр Майлс Макбрайд, който вкара най-високите в кариерата си 20 точки за 36 минути в понеделник, Рандъл оцени, че атаката на Никс е „твърде в застой“ без Брънсън.

Те пропуснаха 27 от 40 опита от 3 точки и стреляха общо 39,8 от полето срещу Меджик.

„Очевидно липсва JB. Той е голямо парче за нас. Трудно е. Но имахме достатъчно, за да спечелим този мач,” каза Рандъл, който също пропусна два ключови свободни хвърляния с 2:37 за игра и Никс загубиха с едно. „Те се сриват [върху мен], но пропуснах и много лесни изстрели.“

Никс ​​отмениха тренировка във вторник, но Тибодо каза, че Брънсън е „ден за ден“, когато го попитаха след мача в понеделник дали се очаква неговият титулярен пойнтгард да играе срещу Рокетс, които са 19-20, след като подписаха с бивши Раптърс пойнт гард Фред ВанВлийт през лятото като свободна агенция.

Брунсън тества натъртения си ляв прасец на корта MSG преди мача в понеделник – Тибодо каза, че се справя „малко по-добре“ – но на Никс им липсваше стабилизиращото му присъствие, особено надолу.

„Толерантност към болка. Той просто преминава през рутината си, за да тренира, за да се подготви за игра“, каза Тибодо. „Знаеш ли, вярвам му. Когато е готов да тръгне, ще ни уведоми.

„Когато е готов, значи е готов. Имаме повече от достатъчно, за да спечелим.“

McBride, който беше подписан за тригодишно удължаване на договора на стойност $13 милиона, след като RJ Barrett и Imanuel Quickley бяха раздадени на Торонто в сделката за OG Anunoby в края на декември, записа 19 и 20 точки в първите си два старта на сезон на мястото на Брънсън.